Pomiń nawigację

13. Wybrane zagadnienia z ochrony przeciwpożarowej

Wybrane zagadnienia z ochrony przeciwpożarowej, w tym postępowanie w przypadku pożaru i innego zagrożenia (w tym ewakuacja, miejsce zbiórki podczas ewakuacji, prace pożarowo niebezpieczne)

!Podczas ewakuacji nie wolno biegać, popychać innych, należy postępować spokojnie nie wywołując paniki!

W jakie miejsce ewakuujemy się z budynku?

W przypadku jakiegokolwiek alarmu, proszę opuścić budynek i udać się na miejsce zbiórki podczas ewakuacji (zaznaczone na planach ewakuacyjnych dla UMG na ul. Morskiej i UMG na Aleja Jana Pawła II). Gdy już znajdziemy się w miejscu zbiórki, nie rozchodzimy się, Osoba przeprowadzająca ewakuację musi sprawdzić, czy wszyscy opuścili budynek.

Jak poruszamy się w czasie ewakuacji w przypadku wystąpienia zadymienia?

W przypadku konieczności przejścia przez przestrzeń zadymioną należy zasłonić usta i nos zwilżoną chusteczką, ręcznikiem lub kawałkiem innej dostępnej tkaniny. Przemieszczać się w pozycji pochylonej, możliwie najbliżej podłoża.

Co zrobić gdy znajdziesz się w sytuacji zagrożenia lub naruszenia bezpieczeństwa?

W przypadku stwierdzenia przez studenta zaistnienia sytuacji niebezpiecznej powiadamia on natychmiast pracownika portierni lub prowadzącego zajęcia. W przypadku zagrożenia pożarowego zawiadamiany jest portier, w przypadku zagrożenia terrorystycznego jest to kierownik administracji. W przypadku zagrożenia pożarowego obowiązuje Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego. Dokument ten znajduje się na każdej portierni.